Brandon has logged 24 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dude

Dude

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zama

Zama

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Saved!

Saved!

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry