Sort by

BK has logged 258 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry