• Fast X

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★

  • They/Them

    ½

  • Prey

    ★★★★

  • Purple Hearts

  • Not Okay

    ★★★½

  • Honor Society

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★★

  • The Princess

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Marmaduke

    ½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • I Love My Dad

    ★★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Bigbug

    ★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★½

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Maguire-Man

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★