Sort by

Joseph Vrenick has logged 61 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The SpongeBob SquarePants Movie Rehydrated

The SpongeBob SquarePants Movie Rehydrated

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Dual

Dual

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bigbug

Bigbug

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry