• Deep Water

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • A Business Proposal

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Teacher

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★

  • Killer Sofa

    ½

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Beautiful Boy

  • Vox Lux

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Cam

    ★★

  • Meteor Garden

    ★★½

  • Banana Fish

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Wonder

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★½

  • The Florida Project

  • Hot Summer Nights

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name