Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Her Private Life

Her Private Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meteor Garden

Meteor Garden

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Business Proposal

Business Proposal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
First Daughter

First Daughter

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry