Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ticks

Ticks

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Green Lantern: Beware My Power

Green Lantern: Beware My Power

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
1Up

1Up

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The First Great Train Robbery

The First Great Train Robbery

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Trigger

Silent Trigger

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Firestarter

Firestarter

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mo' Money

Mo' Money

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Body

The Body

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry