Sort by

Esteban has logged 204 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Retrograde

Retrograde

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Gunfight

The Last Gunfight

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Facing Nolan

Facing Nolan

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry