RSS feed for blackholebird
  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Veins of the World

    ★★★★

  • Funny Face

    ★★

  • Sisters in the End of the World

    ★★★

  • Sweet Thing

    ★★★½

  • Cocoon

    ★★★★½

  • Naked Animals

    ★★★★

  • Wildland

    ★★★★

  • Black Milk

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★½

  • Zero

    ★★★★½

  • Voices in the Wind

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★½

  • FREM

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Avengement

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Ringside

    ★★★

  • I Was at Home, But...

    ★★★

  • Idol

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★½

  • Knives and Skin

    ★★½

  • Goldie

    ★★★½

  • Driveways

    ★★★★½

  • Homing

    ★★★

  • Buoyancy

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½