• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Detention

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Kingmaker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

  • Us

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★½

  • BuyBust

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Octavio Is Dead

    ★★★

  • Evil Genius

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★