Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
The Box

The Box

2009
×
★★
Edit this entry  
24
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
The After

The After

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★
Edit this entry  
16
ATL

ATL

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Four Falls of Buffalo

Four Falls of Buffalo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★
Edit this entry  
14
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Birth

Birth

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Underdoggs

The Underdoggs

2024
×
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Above the Rim

Above the Rim

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
O.G.

O.G.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★
Edit this entry  
28
Rustin

Rustin

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Down with the King

Down with the King

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm a Virgo

I'm a Virgo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★★
Edit this entry