Sort by

BlackNerdMagic has logged 31 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Jesus Music

The Jesus Music

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
In Too Deep

In Too Deep

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Edit this entry  
23
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Edit this entry  
22
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
The Wonderful: Stories from the Space Station

The Wonderful: Stories from the Space Station

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Karen

Karen

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★
Edit this entry  
01
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★
Read the review Edit this entry