RSS feed for Callum
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grasshopper

Grasshopper

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ryan's Capitol Tour

Ryan's Capitol Tour

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Snack and Drink

Snack and Drink

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Trees

The Trees

1991
×
Edit this entry  
30
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nocturne

Nocturne

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
fluffy's third eye

fluffy's third eye

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
Edit this entry  
18
Radiohead: Bonnaroo 2006

Radiohead: Bonnaroo 2006

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry