• Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • mid90s

    ½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • It

    ½

  • mother!

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ½

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Circle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★

  • The Beauty Inside

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Hotel

    ★★½

  • Stoker

  • Fruitvale Station

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Enter the Void

    ½

  • The Fall

    ★★★★

  • Love Actually

  • The Room

    ★★★★★

  • The Others

    ★★★½