Sort by
  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Troll

    ★★½

  • The School for Good and Evil

    ★★½

  • Smile

    ★½

  • Do Revenge

    ★★

  • A Jazzman's Blues

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

    ★★★

  • I Just Killed My Dad

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Purple Hearts

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • The Silent Twins

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★½

  • 83

    ★★★★

  • Aki and Pawpaw

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Colin in Black & White

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • Paddleton

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Glass

    ★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★½