Sort by

tawni🕷️ has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alec Baldwin: Unscripted

Alec Baldwin: Unscripted

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My house walk-through

My house walk-through

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry