Sort by

tawni🔪🩸 has logged 20 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry