• The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Teething

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Buffaloed

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • Before the Frost

    ★★

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Book Club

    ★★½

  • Roll Red Roll

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Gremlins: Recall