Sort by

Ralf has logged 536 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★
Edit this entry  
21
The Corruptor

The Corruptor

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★
Edit this entry  
15
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Celestine

Celestine

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cry of a Prostitute

Cry of a Prostitute

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wing or the Thigh?

The Wing or the Thigh?

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Find Me Guilty

Find Me Guilty

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Human

Almost Human

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gang War in Milan

Gang War in Milan

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance

Vengeance

1968
×
★★★
Edit this entry  
03
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read other review Edit this entry  
02
Immortals

Immortals

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Self/less

Self/less

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Angel-A

Angel-A

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody Else But You

Nobody Else But You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man Down

Man Down

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reality XL

Reality XL

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boy 7

Boy 7

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stretch

Stretch

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silver Saddle

Silver Saddle

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry