RSS feed for blainegerous
  • Driftless

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • Scare Package

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Bird Talk

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Budfoot

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½