RSS feed for Blaine

Blaine has logged 12 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Froning: The Fittest Man In History

Froning: The Fittest Man In History

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry