RSS feed for Blaine

Blaine has logged 15 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Damsel

Damsel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry