RSS feed for BlakeCrane
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★
Edit this entry  
17
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Bride of Frankenstein

Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
02
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Edit this entry  
01
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
The Open House

The Open House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
The Strange Ones

The Strange Ones

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead Kids

Dead Kids

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madman

Madman

1982
×
★★★½
Edit this entry  
13
Heartthrob

Heartthrob

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Donkey Punch

Donkey Punch

2008
×
★★★
Edit this entry