RSS feed for Blake Ian

Blake Ian has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
Captive State

Captive State

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
Read the review Edit this entry  
10
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kid

The Kid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Highwaymen

Highwaymen

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
New Town Utopia

New Town Utopia

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Yankee Doodle Dandy

Yankee Doodle Dandy

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★½
Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Polar

Polar

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Hangman

American Hangman

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Austenland

Austenland

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry