• Nobody

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★

  • It

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Wind River

    ★★

  • A Dog's Purpose

    ★★½

  • Deadpool

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inside Out

  • Green Room

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • The Witch

    ★★½

  • Interstellar

  • St. Vincent

    ★★★½

  • Gone Girl

  • Tusk

    ★½

  • Adult Beginners

    ★★

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Olympus Has Fallen

    ★★★

  • Django Unchained

  • The Iceman

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Sinister

    ★★★

  • 30 Minutes or Less

    ★★★½

  • The Social Network

  • It's Kind of a Funny Story

    ★★★★

  • Dinner for Schmucks

    ★★★

  • Inception

    ★★★

  • Inglourious Basterds

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • 28 Days Later

    ★★★½

  • The Ring

    ★★★½

  • Swimfan

    ★½

  • FearDotCom

  • Signs

    ★★

  • National Lampoon's Van Wilder

    ★★½

  • Orange County

    ★★★