Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Signs

Signs

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Screwed

Screwed

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Orange County

Orange County

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swimfan

Swimfan

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lenny

Lenny

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True Friends

True Friends

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry