Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Follow That Bird

Follow That Bird

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nature Planet

Nature Planet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
Read the review Edit this entry  
08
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X2

X2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
LEGO: The Adventures of Clutch Powers

LEGO: The Adventures of Clutch Powers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cars 3

Cars 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Smurfs 2

The Smurfs 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sharknado

Sharknado

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry