Sort by

BlakeMower has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Robots

Robots

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bingo!

Bingo!

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry