• Stop Making Sense

  • The Muppets Take Manhattan

    ★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★

  • Splash

  • A Christmas Story

    ★★★

  • Rocky III

    ★★★½

  • The Great Muppet Caper

    ★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

  • The Muppet Movie

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★½

  • The Aristocats

    ★★★½

  • Romeo and Juliet

  • How the Grinch Stole Christmas!

    ★★★★

  • Black Girl

  • Mary Poppins

    ★★★★★

  • Summer Magic

  • 12 Angry Men

  • Pluto's Christmas Tree

    ★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★

  • Song of the South

    ★★★½

  • How to Play Football

    ★★★★

  • Der Fuehrer's Face

    ★★★★

  • How to Play Baseball

    ★★★★

  • Mr. Mouse Takes a Trip

    ★★★★

  • Hawaiian Holiday

    ★★½

  • The Office Boy

  • Roundhay Garden Scene

  • Untitled Thomas the Tank Engine Movie

  • LEGO City 4D: Officer in Pursuit

  • Momo

  • Rugrats

  • The Fantastic Four

  • Pinocchio

  • The Return

  • Deleted

  • The Little Mermaid

  • Deadpool 3

  • Hercules

  • Ant-Man 3

  • Cowboy Ninja Viking

  • Minecraft: The Movie

  • Bob the Musical

  • Ex-tinct

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Barbie

    ★★★★★

  • Shrek 5

  • Free Guy

  • Connected