• A Quiet Place Part II

  • Resistance

  • Bloodshot

  • Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Homeward

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Cuties

  • The Painter and the Thief

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Loop

    ★★★★

  • My Spy

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★

  • Dolittle

  • Order of Magnitude

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★½

  • Togo

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★½

  • Wind

    ★★★★

  • Steven Universe Future

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • One Day at Disney

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • The Imagineering Story

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Abominable

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Super Gidget

    ½

  • Float

    ★★★★

  • Hair-Jitsu

  • Lightning in a Bottle

    ★★

  • Elephant in the Room

    ★★★

  • The Race

    ★★★★

  • Drop

    ★★★

  • Lucky Toupée

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Fetch

    ★½

  • Zenith

    ★½

  • Downtown

    ★★½

  • Puddles

    ★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Descendants 3

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Flower in the Mirror

    ★★