RSS feed for Blake

Blake has logged 50 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Littlest Diplomat

The Littlest Diplomat

1937
×
★★
Edit this entry  
27
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You're the Judge

You're the Judge

1965
×
★½
Edit this entry  
27
Phantom Boy

Phantom Boy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superargo and the Faceless Giants

Superargo and the Faceless Giants

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Compliance

Compliance

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Comic Book Superheroes Unmasked

Comic Book Superheroes Unmasked

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tale of a Trotter

Tale of a Trotter

1956
×
★★½
Edit this entry  
20
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superman

Superman

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Abbott and Costello Go to Mars

Abbott and Costello Go to Mars

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Pumaman

The Pumaman

1980
×
Read the review Edit this entry  
13
Gagarin

Gagarin

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Spirit

The Spirit

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Saddle Silly

Saddle Silly

1941
×
★★★★
Edit this entry  
08
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dinosaurus!

Dinosaurus!

1960
×
★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superman - The Last Son of Krypton

Superman - The Last Son of Krypton

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
JLA Adventures: Trapped in Time

JLA Adventures: Trapped in Time

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gen 13

Gen 13

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Clean Club

The Clean Club

1990
×
★★½
Edit this entry  
04
Dinozaury

Dinozaury

1963
×
★★½
Edit this entry  
04
Courtesy Counts a Lot

Courtesy Counts a Lot

1976
×
★★
Edit this entry  
04
Truth in Journalism

Truth in Journalism

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Kid

Star Kid

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rabid Hunters

Rabid Hunters

1932
×
★★½
Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Easter Bunny Is Comin' to Town

The Easter Bunny Is Comin' to Town

1977
×
★★★½
Edit this entry  
01
Yogi the Easter Bear

Yogi the Easter Bear

1994
×
★★½
Edit this entry