Sort by

Blake has logged 277 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Rabbit Romeo

Rabbit Romeo

1957
×
★★★★
Edit this entry  
22
Robin Hoodlum

Robin Hoodlum

1948
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ice Age: Gone Nutty

Ice Age: Gone Nutty

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Walky Talky Hawky

Walky Talky Hawky

1946
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Dangerous Man

A Dangerous Man

2009
×
Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Edit this entry  
19
Mickey Mouse Clubhouse - Road Rally

Mickey Mouse Clubhouse - Road Rally

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Complete Works of William Shakespeare (Abridged)

The Complete Works of William Shakespeare (Abridged)

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Look Like a Winner: Military Etiquette and Grooming

Look Like a Winner: Military Etiquette and Grooming

1971
×
Edit this entry  
15
Rhythmic Ball Skills for Perceptual-Motor Development

Rhythmic Ball Skills for Perceptual-Motor Development

1971
×
★½
Edit this entry  
15
Office Etiquette

Office Etiquette

1950
×
Edit this entry  
15
Ricky Raccoon Shows the Way

Ricky Raccoon Shows the Way

1978
×
★½
Edit this entry  
15
The Baggs

The Baggs

1973
×
½
Edit this entry  
15
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rifftrax Live: Space Mutiny

Rifftrax Live: Space Mutiny

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Magic Shop

The Magic Shop

1982
×
Edit this entry  
14
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★½
Edit this entry  
14
My Mother Was Never a Kid

My Mother Was Never a Kid

1981
×
Edit this entry  
14
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Incredible 2-Headed Transplant

The Incredible 2-Headed Transplant

1971
×
Edit this entry  
12
The Calendar: How to Use It

The Calendar: How to Use It

1982
×
★½
Edit this entry  
12
One Got Fat

One Got Fat

1963
×
Edit this entry  
12
Eggs To Market

Eggs To Market

1964
×
★½
Edit this entry  
12
Shake Hands with Danger

Shake Hands with Danger

1980
×
★★
Edit this entry  
12
Drawing For Beginners: The Rectangle

Drawing For Beginners: The Rectangle

1949
×
Edit this entry  
12
Tooth Truth With Harv and Marv (Second Edition)

Tooth Truth With Harv and Marv (Second Edition)

1990
×
Edit this entry  
12
Whose Shoes?

Whose Shoes?

1969
×
Edit this entry  
12
Toes Tell

Toes Tell

1969
×
Edit this entry  
12
The Litter Monster

The Litter Monster

1970
×
Edit this entry  
07
Marriage Is a Partnership

Marriage Is a Partnership

1951
×
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Welcome Back, Norman

Welcome Back, Norman

1979
×
★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Rifftrax Live: Carnival of Souls

Rifftrax Live: Carnival of Souls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Masks Of Grass

Masks Of Grass

1975
×
Edit this entry  
30
Health: The Dirt-Witch Cleans Up!

Health: The Dirt-Witch Cleans Up!

1971
×
Edit this entry  
30
Rifftrax Live: Miami Connection

Rifftrax Live: Miami Connection

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Let's Measure: Using Standard Units

Let's Measure: Using Standard Units

1970
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Beyond Atlantis

Beyond Atlantis

1973
×
★½
Edit this entry  
29
Overcoming Fear

Overcoming Fear

1950
×
★½
Edit this entry  
29
Watch Out For My Plant

Watch Out For My Plant

1972
×
Edit this entry  
29
Masks Of Grass

Masks Of Grass

1975
×
Edit this entry  
29
Farm Family in Summer

Farm Family in Summer

1968
×
Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Jetsons: The Best Son

The Jetsons: The Best Son

2002
×
★½
Edit this entry  
23
International Woodpecker

International Woodpecker

1957
×
★★★★
Edit this entry  
23
Saps in Chaps

Saps in Chaps

1942
×
★★★
Edit this entry