Sort by

Blakerowe has logged 152 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
25
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
½
Edit this entry  
24
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry