Sort by

BlakeTourville has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
The Sandwich Man

The Sandwich Man

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wind

Wind

1996
×
Edit this entry  
24
In Our Time

In Our Time

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Time

Time

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
The Reports on Sarah and Saleem

The Reports on Sarah and Saleem

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unknown Pleasures

Unknown Pleasures

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scheherazade, Tell Me a Story

Scheherazade, Tell Me a Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Correspondences

Correspondences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fagara

Fagara

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Purple Butterfly

Purple Butterfly

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry