Sort by
  • You People

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Purple Hearts

  • The Gray Man

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Wall: Climb for Gold

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Back to the Outback

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Zone 414

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • 360 Ascent

  • Wish Dragon

  • The Four Temperaments

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • Rams

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • June Again

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Mrs. America

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Stateless

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Upright

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • I Am Woman

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Sextuplets

  • Instinct

    ★★★★½

  • The Kitchen

  • The Hunting

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Domino

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Glass Room

    ★★

  • Dumbo

    ★★★½