Sort by

av has logged 220 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncanny Valley

Uncanny Valley

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Carnival Is Over

The Carnival Is Over

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bangers

Bangers

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Making a Scene

Making a Scene

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bolt

Bolt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★½
Edit this entry