• Made in Italy

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★½

  • Entwined

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • The Last Laugh

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • A Twelve-Year Night

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • On My Skin

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Mute

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • When We First Met

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Cargo

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Ram Dass, Going Home

    ★★½

  • 1922

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★

  • The Ritual

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★

  • Ravenous

    ★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Toc Toc

    ★★½

  • Our Souls at Night

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Small Crimes

    ★★★

  • First They Killed My Father

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • The Other Me

    ★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½