Blankments has logged 311 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Small Town Christmas

Small Town Christmas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
A Private War

A Private War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Haredevil Hare

Haredevil Hare

1948
×
Read the review Edit this entry  
26
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Swap

The Swap

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry