Sort by

Blankments has logged 53 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
SpongeBob's Big Birthday Blowout

SpongeBob's Big Birthday Blowout

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Smurfs Christmas Special

The Smurfs Christmas Special

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Game Change

Game Change

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Wish for Wings That Work

A Wish for Wings That Work

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wind

Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry