• Night Shift

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Code 8

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Gundala

    ★★★½

  • Minion Scouts

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Riot Girls

    ★★½

  • The Beast

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Marooned

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Diner

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Furie

    ★★½

  • Berlin Bouncer

    ★★½

  • Light of My Life

    ★★★

  • Santa's Little Helpers

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Die Rückkehr des Pokals – Der Film

    ★★★½

  • Iron Sky: The Coming Race

    ★★

  • Door Lock

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Auntie Edna

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Monstrum

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★

  • The Predator

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Destroyer

    ★★★