• Turning Red

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Bad Trip

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Wendy Williams: What a Mess!

    ★★★★★

  • Baby Anger

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • This Is Paris

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • 2 Lizards

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Martin Margiela: In His Own Words

    ★★★★

  • Bitcoin Mining and Field Recordings of Ethnic Minorities

    ★★★★★

  • Cenote

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Vai

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★★★

  • Sakawa

    ★★★★★

  • The Third Wife

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Everybody in the Place: An Incomplete History of Britain 1984-1992

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Climax

  • Shakedown

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★★

  • The Violence of a Civilization without Secrets

    ★★★★★

  • Mandy

    ½

  • Antifashion

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Human Surge

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Death of Louis XIV

    ★★