Sort by

James Christopher Lawrence has logged 24 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Running Man

Night of the Running Man

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Byrd Who Flew Alone: The Triumphs and Tragedy of Gene Clark

The Byrd Who Flew Alone: The Triumphs and Tragedy of Gene Clark

2013
×
Read prior review Edit this entry  
24
Belushi

Belushi

2020
×
Edit this entry  
22
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
Edit this entry  
21
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Greenland

Greenland

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sicilian Connection

The Sicilian Connection

1972
×
Read the review Edit this entry  
10
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
Edit this entry  
09
Fallen Angel: Gram Parsons

Fallen Angel: Gram Parsons

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Air Force One

Air Force One

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friedkin Uncut

Friedkin Uncut

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Feats First: The Life and Music of Lowell George

Feats First: The Life and Music of Lowell George

2015
×
Edit this entry