• Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Class Action Park

  • Hamilton

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Half of It

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • There's Something in the Water

  • Joker

    ½

  • The Two Popes

  • Seberg

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Tales of the City

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Beanpole

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Ham on Rye

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Firecrackers

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Destroyer

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Last Sharknado: It's About Time

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

  • Cold War

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★★