camryn has logged 86 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl King

The Girl King

2015
×
Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Blush

Blush

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1933
×
★★★½
Edit this entry  
24
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
16
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Near Dark

Near Dark

1987
×
Edit this entry  
16
M

M

1931
×
Read prior review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry