Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

  • Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Magnum Opus

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • The 355

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • CODA

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Monday

    ★★

  • Hamilton

  • Mulan

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★