• Artifice

  • Hourglass

  • The Great Outdoors

  • Puparia

  • Ludo

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • Freedom

  • Palm Springs

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Behind the Looking Glass

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Fading Memories

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Glass

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Instant Family

  • Bird Box

    ★★

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • Venom

  • Stree

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sanju

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • It

    ★★★★