• Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Ms. Marvel

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Wolf

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Hand of God

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Loki