• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Pasadena

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Ambulance

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The School of the Magical Animals

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Sadness

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★