• It

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Song to Song

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • XX

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ★★

  • Colossal

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • King Cobra

    ★★★

  • Holidays

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★½

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • Hush

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★½

  • The Forest

    ★½

  • Krampus

    ★★★½

  • #Horror

    ½

  • Hell House LLC

    ★★★

  • My Scientology Movie

    ★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★★

  • The Gallows

    ★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Entourage

    ★★½

  • Poltergeist

  • Green Room

    ★★★★

  • Southpaw

    ★★★★

  • The Final Girls

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • Accidental Love

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Knock Knock

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★½

  • GirlHouse

    ★★

  • The Town that Dreaded Sundown

    ★★★½

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★½

  • Wrong Turn 6: Last Resort

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • Starry Eyes

    ★★½

  • Unfriended

    ★★★½

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Chelsea Peretti: One of the Greats

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • Lost River

    ★★★½