• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Last Days of Ptolemy Grey

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Black Friday

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★